Praca siedząca bez szkody dla pleców

Wiele osób pracujących w pozycji siedzącej skarży się na bóle pleców i szyi, które z czasem coraz bardziej się nasilają. Najczęściej przyczyną takich problemów jest nieergonomiczne stanowisko pracy, które wymusza na pracowniku przybieranie nienaturalnej pozycji ciała. Oczywiście, da się temu zapobiec.

Fotele ergonomiczne

Powinny znaleźć się na każdym biurowym stanowisku pracy. Są koniecznością zwłaszcza dla pracowników mających problemy z kręgosłupem. Ich odpowiednio wyprofilowane siedzisko i podparcie daje plecom możliwość naturalnego ułożenia, co zapobiega bólom kręgosłupa i nie dopuszcza do powstawanie wad postawy. Fotele biurowe koniecznie muszą posiadać możliwość regulowania wysokości siedzenia i podłokietników. Wszystkie konieczne i wymagane opcje regulacji mają fotele Ergomax, które należą do najlepszych na rynku.

Ergonomiczne stanowisko pracy

Musi zapewniać osobie pracującej możliwość ułożenia ciała w naturalnej i komfortowej pozycji. Monitor musi być ustawiony w taki sposób, by korzystanie z niego nie wymagało przechylania głowy w bok. Pracownik powinien pamiętać, że w trosce o swój wzrok, po każdej godzinie spędzonej przed monitor, powinien odpocząć przez kolejne pięć minut.

Ergomax Enjoy Basic