Wybór mebli ogrodowych

Planując zakup mebli do ogrodu lub na taras, należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Ważna jest aranżacja ogrodu, możliwości finansowe, fakt, czy można zostawiać meble na noc, czy każdego dnia trzeba je zabierać z ogrodu.

LEKKIE I FUNKCJONALNE

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zostawiać meble ogrodowe na noc na dworze, na przykład w obawie przed kradzieżą, powinny pomyśleć o zakupie lekkich mebli z tworzyw sztucznych lub z metalu. Są one na tyle lekkie, że bez problemu można je przenosić z miejsca na miejsce.

CIĘŻKIE I ELEGANCKIE

Zdecydowanie bardziej elegancko prezentują się meble ogrodowe drewniane lub rattanowe. Są one cięższe niż plastikowe lub metalowe, dlatego najlepiej, gdy mogą zostać na zewnątrz na cały sezon. Stoły ogrodowe wykonane z drewna są wytrzymałe i stylowe, wymagają jednak odpowiedniej konserwacji, na przykład zaimpregnowania przeznaczonymi do tego środkami.  Stoły ogrodowe drewniane są chętnie kupowane (http://styldrew.eu/), ponieważ są stabilne, a to przydaje się w ogrodzie i na tarasie. Równie eleganckie są wykonane z rattanu ławki ogrodowe, posiadające dodatkowe schowki, które są bardzo praktyczne.

stół ogrodowy