Lepiej założyć sklep internetowy na własnym hostingu czy w modelu SaaS?

Wybór oprogramowania w modelu SaaS lub instalowanego na własnym hostingu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim sięgnięcie po konkretną opcję powinno być podyktowane faktycznymi potrzebami oraz wymaganiami sklepu internetowego.

Przed podjęciem decyzji warto się dowiedzieć nie tylko jak założyć sklep internetowy w chmurze, ale również z czym jest to związane. Korzystanie z systemu w wariancie Software as a Service związane jest z przekazaniem odpowiedzialności za funkcjonowanie sklepu w ręce dostawcy usługi. Przez ograniczenia prawne, sprzedawca nie ma zbyt dużego wpływ na prawidłowe działanie swojej platformy. Jednak dzięki temu nie musi martwić się problemami technicznymi oraz wysokimi kosztami eksploatacyjnymi.

Jeżeli natomiast właściciel sklepu internetowego pragnie posiadać większą swobodę konfiguracyjną i dodatkowo dysponuje wiedzą oraz infrastrukturą IT, lepszym rozwiązaniem może być własna strona internetowa, z e-sklepem na własnym hostingu. Warto jednak podjąć decyzję w pełni świadomie i z uwzględnieniem kosztów. Oferta SaaS do rozważenia – https://pageandshop.pl/web/page/website.

sklep internetowy na własnym hostingu czy w modelu SaaS